POČÍTAČOVÝ KROUŽEK 2020/2021 - ZŠ Králův Dvůr

Upozorňuji všechny zájemce, že nyní v září je třeba ještě vyplnit definitivní přihlášku.

Pokud váš zájem o kroužek stále trvá, vyplňte formulář pro přihlášení - červenožlutý odkaz na této stránce. Předběžná přihláška vyplněná v červnu nestačí.

Aktuální informace 8.9.2020

Pokud máte o kroužek zájem, přihlaste se. I když nevíme termíny - stejně teď mnozí neví, co bude dál například s kroužky. Pro všechny ročníky bude otevřena distanční varianta kroužku. Přihlášení zájemci budou dostávat pozvánky na on-line schůzky, když nebudou mít o téma zájem nebo čas, tak prostě nepřijdou a vůbec nic se nestane! Termíny distančních schůzek se pokusím přizpůsobit vašim přihláškám (v přihlášce jsou otázky, kdy máte čas).

Tato forma kroužku bude i tematicky volnější. Distanční část uzpůsobíme on-line formě, ale ukážeme si úpravu obrázků, tvorbu videí, můžeme řešit internet a sítě, se zájemci tvorbu webu apod. Lze zařazovat jednodušší i náročnější věci. Měl by být prostor i pro náměty žáků. Se zájemci budeme řešit Minecraft Education edition (programování, obvody, příkazy apod.) - viz. níže.

Pokud bude z nějakých ročníků větší zájem o schůzky ve škole, mohou být po ročnících pondělní schůzky ve škole, pokud to koronavirus dovolí, ale můžete se přihlásit i bez schůzek ve škole (v přihlášce je na to otázka a můžete říci ne a zůstat distančně).

V přihlášce si můžete požádat o licenci Minecraft Education edition (přednost budou mít žáci z letošních 4. až 9. ročníků, kteří si o Minecraft řekli již v červnu). Zde se ale bude chtít, abyste pak Minecraft doma na svém PC aktivně používali - třeba i bez vaší účasti na schůzkách (a nekoupila se licence zbytečně). O Minecraft požádejte pokud si na kteroukoliv z těchto otázek odpovíte ano (opravdu stačí, když si ano odpovíte třeba jen na jednu jedinou z těchto otázek):

Odkaz na přihlášku:

>>> FORMULÁŘ PRO PŘIHLÁŠENÍ DO KROUŽKU <<<
https://forms.office.com/Pages/ResponsePage.aspx?id=2babspwxd0m8q45f9KWbrVDxsVZQ6mBHtK73Ltwh5LJUQ1FMSEpKRDg0QzJHRjg4RzA0QjRUUFVGUCQlQCN0PWcu

Formulář může vyžadovat přihlášení jménem a heslem žáka stejným jako do Office 365 nebo MS Teams. Pokud jste zapomněli přihlašovací údaje, vydá vám je třídní vyučující.

Při vyplňování přihlášky buďte přihlášeni pod svým účtem, nikoliv například pod účtem sourozence - potřebuji, aby si mi údaje správně spárovali s předběžnou přihláškou z června.

V přihlášce uveďte, kdy byste měli čas na pondělní schůzky. Současně uveďte v jaké dny by se vám hodily distanční schůzky. Napište, co víte - pokud by se kvůli koronaviru rušili další kroužky a údaje by byly u více z vás neaktuální, můžeme pak v průběhu času udělat nový průzkum.

E-mail ze dne 3.9.2020 pro předběžně přihlášené zájemce z června:

zpráva pro žáky předběžně přihlášené na počítačový kroužek 2020/2021 (tento kroužek nijak nesouvisí s kroužkem organizovaným školní družinou, jedná se o zcela nezávislý kroužek s pokročilejším zaměřením):

Připravil a s panem ředitelem jsem projednal návrh PC kroužku na tento školní rok. S ohledem na koronavirové omezení, kdy se ve škole nemohou společně sejít žáci z různých ročníků, bude kroužek fungovat následovně:

  1. Pro všechny ročníky bude k dispozici distanční (tedy on-line) část kroužku. Budu vypisovat on-line schůzky na různá témata a kdo bude mít zájem a čas, tak se připojí. Bude to v jiný den než v pondělí a termíny se pokusím navrhovat tak, aby to vyhovovalo většině z vás (proto chci abyste v přihlášce níže uvedli, jaký termín by vám vyhovoval). Bude to taková volnější forma - kdo bude přihlášen, bude dostávat pozvánky a když budete o téma mít zájem a čas, můžete se připojit na schůzku. Doma budete potřebovat PC nebo notebook s možností instalovat programy (mohou pomoci rodiče) - vždy bych předem řekl s jakým programem se bude pracovat (kromě Minecraftu, který by koupila škola, by se jednalo o bezplatné programy). Vítáno bude (ale nebude to vyžadováno), kdybyste se někdy v průběhu kroužku on-line spojili do skupinek a třeba i mimo schůzky podle zájmu zkusili společně pracovat na nečem, co by vás bavilo, a já bych se pokusil vám být podporou (v tom, co bych věděl nebo co bych byl schopen zjistit).
  2. Pro ročníky s nejvíce zájemci o schůzky ve škole bych umožnil v pondělí odpoledne schůzky ve škole - vždy ale jen prostřídat po ročnících (možná po týdnu, možná po 14 dnech). Můžeme si opakovat a procvičovat věci z distanční části kroužku, případně se můžeme dohodnout na náplni podle zájmu v příslušném ročníku. Pokud bych připravil něco zajímavého, nabídl bych účast žákům i z dalších ročníků - nějak bychom se prostřídali. Pokud byste měli o schůzky ve škole zájem, uveďte to v přihlášce a uveďte i čas, který by vám vyhovoval. Protože se musíme střídat, tak rozpis střídání navrhnu podle toho, co bude vyhovovat většině žáků podle vašich přihlášek.
  3. Minecraft Education Edition (verze pro vzdělávání) - pro ty, co v předběžné přihlášce uvedli, že ho chtějí, a v této přihlášce mi také znovu potvrdí, že ho budou aktivně doma používat (aby škola neplatila licence zbytečně), bude distanční formou (třeba pak s nějakým ročníkem použijeme i ve škole, ale dopředu počítejte s tím, že pokud jej chcete, musíte jej pak aktivně používat z domova a na školní využití nespoléhejte - v této době nevíme, co bude ve škole za 14 dní). Opět bude školní server, kde můžete průběžně společně něco stavět, na on-line schůzkách můžeme řešit programování nebo třeba ruditové obvody a třeba i command bloky. Můžete zkoušet i sami - třeba okoukávat vzorové obvody (minule někdo z vás okoukal tvorbu zabezpečovacího systému) a vymýšlet vylpešení. Bylo by pak hezké, kdyby se někdo mohl například zúčastnit příštího ročníku soutěže http://minecraftcup.cz/

Kdo má zájem, přihlaste se (i když se ještě neví rozpis střídání ročníků v pondělí odpoledne ani termíny distančních schůzek). Přesné termíny se vám pokusím přizpůsobit i podle toho, co uvedete v přihlášce. Když by vám to pak časově nevyšlo, nic se neděje (jen pokud požádáte o licenci Minecraftu, tak pak ho musíte doma aktivně používat). Z jednotlivých ročníků vás není tolik, že by někdo blokoval místo na kroužku někomu jinému - naopak pro tuto formu kroužku zbyla volná místa.

Prosím, abyste přihlášku vyplnili pod vaším účtem, nikoliv pod účtem sourozence. Potřebuji, aby se mi údaje správně spárovaly s vaší předběžnou přihláškou z června (v ní jsou témata, koho co zajímá).

Pokud vás kroužek i za výše uvedených podmínek stále zajímá, vyplňte následující přihlášku do středy 9.9.2020 do 19 hodin. Máte-li stále zájem, přihlaste se i přesto, že zatím nevíme podrobněji termíny:
https://forms.office.com/Pages/ResponsePage.aspx?id=2babspwxd0m8q45f9KWbrVDxsVZQ6mBHtK73Ltwh5LJUQ1FMSEpKRDg0QzJHRjg4RzA0QjRUUFVGUCQlQCN0PWcu

Současně vás přidávám do týmu "2020 PC Kroužek" v aplikaci MS Teams. Kdybyste měli nějaké dotazy tak kromě e-mailu nebo chatu přimo mně můžete psát i do tohoto týmu - obzvláště, pokud si myslíte, že by odpověď mohla zajímat i ostatní zájemce.

Ahoj Pavel Bokr

Informace z června 2020

Pro zájemce z řad žáků ZŠ Králův Dvůr nabízím v příštím školním roce 2020/2021 počítačový kroužek, který by snad již normálně probíhal ve škole v pondělí odpoledne.

Tento kroužek by mohl třeba i navázat na současný kroužek programování v Minecraftu (viz. ukázky a návody na YouTube), který na naší škole právě vedu vzdálenou formou. Mohli bychom ale zkoušet i jiné věci (internet a PC sítě – používání+bezpečnost, tvorbu v grafických a multimediálních programech, vyzkoušet si práci s leteckými/družicovými snímky, tvorbu internetových stránek a mohli bychom se pokusit i o 3D tisk apod.). V případě zájmu bychom mohli zkusit i jiné věci.

V podstatě bych náplň kroužku zatím nechal otevřenou podle přání a možností zájemců i školy. Nicméně už nyní předpokládám, že bude kroužek alespoň mírně pokročilejší a je třeba, aby zájemci velmi dobře ovládali základní práce s PC (spuštění počítače, přihlášení, spouštění již nainstalovaných programů, základní zkušenosti s internetovým prohlížečem apod.).

Uvažujete, že byste měli možná zájem?
Zapište se do předběžného přihlašovacího formuláře!

Pokud si myslíte nebo uvažujete, že byste mohli mít o PC kroužek v příštím roce zájem, zapište se prosím co nejdříve zatím předběžně do tohoto formuláře a připište, co byste rádi dělali:>>> FORMULÁŘ PRO PŘEDBĚŽNÝ ZÁPIS ZÁJEMCŮ <<<
https://forms.office.com/Pages/ResponsePage.aspx?id=2babspwxd0m8q45f9KWbrVDxsVZQ6mBHtK73Ltwh5LJUQlBDVjI1SjFOREhUTjQ0WkNLV0pBNk84TCQlQCN0PWcu

Formulář může vyžadovat přihlášení jménem a heslem žáka stejným jako do Office 365 nebo MS Teams.


Prosím zájemce o vyplnění formuláře nejpozději do 15. 6. 2020!


Nejedná se o závaznou přihlášku, ale o průzkum zájmu – proto se prosím zapište, i kdybyste například ještě nevěděli, zda vám to například časově vyjde, a napište také, co byste rádi na kroužku dělali – tedy co smysluplného by vás s počítači bavilo nebo zajímalo. Podle zájmu následně připravím návrh a zacílení kroužku a pouze těm z vás, kdo budou v tomto formuláři zapsáni, poskytnu bližší informace a nabídnu možnost definitivního přihlášení a pak bude jen na vás, zda se závazně přihlásíte nebo nikoliv.

Máte dotaz?

Můžete mě kontaktovat přes školní aplikaci Teams - tam jsem jako Pavel Bokr - pište mi na účet, kde mám ikonku s modrým trilobitem:
Pavel Bokr ikonka s modrým trilobitem